Dom w stylu amerykańskim

13 lipca 2015 | Tagi: , ,

Dom w stylu amerykańskim Na rynku możemy spotkać się z bardzo różnorodnymi projektami domów. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu, oraz potrzeb. Dużym powodzeniem cieszą się domu w stylu amerykańskim. Jest tak, ponieważ styl ten promuje proste i tanie budowle. Każdy, kto chce szybko i względnie tanio podbudować się powinien przemyśleć wybór takiego projektu. Sama podstawa bryle to zazwyczaj prostokąt. Co za tym idzie pokryty dom jest dachem dwuspadowym, który jak wiemy jest najtańszą wersją pokrycia dachowego. Centralnym miejscem w domu w stylu amerykańskim jest salon, to w nim organizuje się życie wszystkich domowników. Obok salonu znajdziemy kuchnie, łazienkę, oraz sypialnie. Zazwyczaj domy takie są parterowe i co ciekawe wykonane z drewna. Moda na takie domy przywędrowała do nas z zagranicy, gdzie taki styl jest bardzo popularny. W Ameryce występują nawet całe osiedla, których domy są bardzo zbliżone do siebie pod względem konstrukcyjnym. Ciekawym dodatkiem jest tutaj weranda, na której można odpocząć zarówno w letnie, jaki zimowe dni.

Kategoria: Domy

Amerykańskie domy w stylu Tudor

4 czerwca 2015 | Tagi: , , ,

Amerykańskie domy w stylu Tudor Amerykańskie domy charakteryzują się głównie mieszaniną styli, które swój początek biorą z Europy. Największy wpływ na architekturę miała naturalnie wielka Brytania, to z niej czerpano motywy oraz rozwiązania konstrukcyjne. Sama nazwa Tudor swój początek bierze od słynnej dynastii Tudorów, za czasów jej panowania domy były pięknie zdobione ale nie brakowało im minimalizmu. Naturalnie domy które istnieją dziś nie są wiernym odwzorowaniem dawnych budowli ale czerpią z nich charakterystyczne cechy i wzorce. Czynnikiem który łączy styl dawny z obecnym wykorzystywanym w Ameryce są na pewno belki, są one jednak nie tyle podstawą domu ale elementem ozdobnym i najczęściej kładziono je na zewnętrzne ściany domostw. Kolejną cechą domostw było wykorzystanie cegły oraz zaprawy, która rozpowszechniona była w budownictwie pruskim, to z niego czerpano aby z czasem stała się popularny na cały świat. Domy w stylu Tudor nie są dekorowane z przepychem jednak i tak zachwycają. Potężne mury wyglądają bardzo surowo, ale jednocześnie posiadają kilka elementów dekoracyjnych. Poza ścianami z cegły dom w stylu Tudor można było poznać po dwu spadowym dachu oraz potężnym kominie. Kominy były budowane tak duże że często sprawiały one wrażenie odrębnej budowli. Styl neo Tudor cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że szybko jego sława obiegła cały świat, domy w takim gatunku zaczęto budować w Ameryce a nawet w Europie. Moda na taki styl utrzymywała się dość długo, ponieważ do czasów drugiej wojny światowej, później domy te zniknęły na kilkanaście lat by znowu powrócić do łask. Co prawda moda na nie wróciła ale rozwój techniki i nowe kierunki w budownictwie przesadziły o tym, że domy te budowano w bardziej ekskluzywnym wydaniu, czyli posiadły już większy metraż, aby pomieścić większą liczbę pomieszczeń. Zmieniły się w nich również otwory ścienne, stare okna wyparły węższe z pięknymi otwieranymi okiennicami. Wraz ze zmieniająca się modą unowocześniono domy czyli niektóre były większe za sprawą dodatkowego pietra, oraz posiadły mniejsze drzwi które często kryte były dachówką. Tak naprawdę domy w stylu neo Tudor a w zasadzie ich wielkość zależała też od czynników zewnętrznych, czyli wielkości posiadanej ziemi jeśli była sporą działką wówczas można było pokusić się o wybudowanie większego budynku, jeśli natomiast małą wtedy często domy budowano szeregowo aby oszczędzić przestrzeń. Domy w stylu Tudor ciągłe ulegają zmianie wpływ na to mają zmieniająca się moda oraz większy rozwój budownictwa który przewiduje inne lepsze rozwiązania.

Kategoria: Domy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. Jarzębowski Drzwi producent drzwi

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.