Taras w domu jednorodzinnym

27 czerwca 2015 | Tagi: , ,

Taras w domu jednorodzinnym Wybór projektu domu jest bardzo trudną decyzją, ponieważ tak dokładnie nie jesteśmy w stanie określić, sprecyzować naszych wymagań i znaleźć obiekt zachwycający nas w całości. Dom musi być wygodny czyli posiadać wiele pomieszczeń i sprawną komunikacje, musi być też miejscem służącym do wypoczynku, w tym celu najlepiej jest wybrać budynek z tarasem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zyskamy dodatkową przestrzeń do porannych śniadań na łonie natury ale też miejsce do wyprawiania imprez okolicznościowych. Taras tak naprawdę przydaje się przez cały rok, a nie tylko latem kiedy wypoczywając oglądamy naturę. Zimą może być bardziej funkcjonalny czyli służyć jako znakomita suszarnia. Patent taki polecany jest przede wszystkim osobom, które nie posiadają piwnicy w domu. Taras to pozioma powierzchnia, która usytuowana jest na parterze lub na piętrze, musi być na odpowiedniej wysokości tak aby w porze deszczu woda nie dostawała się na płytki i nie wypłukiwała ich. Taras możemy umiejscowić w każdym punkcie naszego domu, decydując się na miejsce bierzemy pod uwagę nasze przyzwyczajenia i wygodę. Spora grupa ludzi wybiera tarasy z których przechodzi się do kuchni, ponieważ wówczas komunikacja i czas przygotowania posiłków znacznie się skraca. Na tarasie będziemy spędzać sporo czasu dlatego też watro pamiętać o kilku kwestiach, mianowicie miejsce watro jest zadaszyć, unikniemy wtedy nagrzewania się pomieszczenia, a zimą czy jesienią nadmiaru wody. Poza tym taras watro jest dobrze osłonić, ma to być przecież miejsce intymne i spokojne. W tym celu możemy posłużyć się donicami z kwiatami lub gotowymi ścianami z drewna, dzięki odizolowaniu się od otoczenia będziemy mogli w pełni wypocząć i zregenerować siły. Co bardzo istotne taras wcale nie musi znajdować się jedynie na ziemi można wykonać go na przykład nad garażem, wówczas przestrzeń ta przypomina ogromny balkon. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie wówczas pamiętamy o starannym wykończeniu konstrukcji, oraz zapewnieniu odwodnienia po to aby zimową porą nie przemarzał nam strop. Taras zazwyczaj wykłada się płytkami, ponieważ są one estetyczne i dobrze izolują zimo, może też posłużyć się nowinkami w tej kwestii czyli użyć kamienia czy nawet drewnianych belek. Bez względu na to jakiego wyboru dokonamy musimy każdy materiał wykończeniowy dobrze zaizolować, ponieważ taras na powietrzu narażony będzie na wpływ czynników atmosferycznych przez cały rok. Taras jest świetnym rozwiązaniem gdyż pozwala miło nam spędzić czas i podziwiać cudowne otoczenie.

Kategoria: Techniki budowy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga.

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.