Dom szklany

6 czerwca 2015 | Tagi: , ,

Dom szklany Każdy marzy o wyjątkowym miejscu do życia, dawniej do budowy domów używano podstawowych materiałów budulcowych, czyli cegłę, kamień, drewno, z zbiegiem lat nowinki techniczne tak się rozwinęły, że obecnie projektant może dla nas wykonać zupełnie innowacyjny projekt. Aktualnie w nowoczesnych domach dużym zainteresowaniem cieszą się ściany szklane. W domach nowoczesnych szkło stasowane jest nie tylko do otworów ściennych przez które wpada nam do domu naturalne światło, ale nawet do budowy całych ścian, wszystko za sprawą unowocześnienia szkła, jest budulcem coraz trwalszym i wytrzymalszym. Oprócz chęci pozyskania domu wyjątkowego moda na nie została zdeterminowana całkiem nową sztuką w dziedzinie architektury, mianowicie minimalizmem i modernizmem. Domy wykonane ze szkła są nadal nie dostępne dla klasy średniej, ponieważ bardzo wiele kosztują. W projektach takich występują jedynie metalowe belki, reszta wykonana jest ze szkła o odpowiedniej grubości. Na domy takie decydują się przede wszystkim bogaci inwestorzy oraz ekscentrycy. Dom wykonany ze szkła na pewno jest wyjątkowy i odznacza się, dlatego też aby nie tylko był dekoracją, a do tego pełnił rolę funkcjonalnego domu trzeba wybrać dla niego odpowiednią działkę. Dobrze jest jeśli teren jest duży i zielony wtedy walory domu są dodatkowo podkreślone. Wstając rano możemy podziwiać przyrodę i cieszyć się pięknymi krajobrazami. Rośliny oprócz funkcji dekoracyjnej są ważne, ponieważ osłaniają dom i właściciela przed wścibskim okiem sąsiadów. Zazwyczaj konstrukcje takie są bardzo specyficzne, czyli w środku budynek nie ograniczają ściany jest to pewna przestrzeń w której meblami wydzielone są fragmenty czyli część kuchenna, sypialniana często nawet łazienka. Dzięki takiej technice dom wydaje się przestronniejszy i jeszcze bardziej w stylu modernistycznym. Całość domu wykonana jest z przezroczystego szkła, ale można naturalnie zdecydować się na wstawienie takich fragmentów, które osłonią intymne części domostwa, mowa tutaj o lustrze weneckim. Materiał z którego jest zbudowany dom zobowiązuje też do pewnego stylu wewnątrz, czyli wybieramy jasne meble, najlepiej aby było ich jak najmniej, ponieważ w przeciwnym wypadku zagracimy tylko przestrzeń. Ważnym aspektem w urządzaniu domu są też jego detale, nie musimy mieć ich wiele, ponieważ dom sam w sobie już zachwyca. Dom szklany to marzenie nie jednej osoby trzeba tylko pamiętać z czym się wiąże. Oprócz cudownych widoków możemy być podglądani przez wścibskie osoby, poza tym w dzień obiekt taki jest bardzo nasłoneczniony co nie każdemu się podoba, stosowanie z kolei rolet nie wygląda estetycznie w tym przypadku.

Kategoria: Techniki budowy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga.

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.