Dom z ogrzewaniem podłogowym

22 lipca 2015 | Tagi: , ,

Dom z ogrzewaniem podłogowym Budując dom musimy przemyśleć jak ma być wykonany, aby życie w nim było wygodne i jak najtańsze. Sporym problemem dla wielu ludzi, którzy wybudują swój dom są rachunki, największe dotyczą ogrzewania. Co więc zrobić, aby sytuacji takiej uniknąć? Należy dogłębnie przemyśleć kwestie ogrzewania. Dobrym pomysłem, kiedy mamy małą przestrzeń jest zastosowanie podłogowego ogrzewania. Dzięki niememu możemy wykluczyć część grzejników z domu, a przy tym mieć zawsze komfort cieplej podłogi. Na tego typu ogrzewanie można kłaść w zasadzie wszystko od płytek po panele. Ogrzewanie podłogowe występuje w dwóch wariantach, podłogowego elektronicznego, oraz wodnego. W pierwszym wypadku na posadzce instaluje się kable, które przewodzą prąd. Koszt samej instalacji jest niski, ale późniejsze korzystanie to spory wydatek. Druga opcja, czyli ogrzewanie wodne wykorzystuje dysze, w których przepływa ciepła woda. W porównaniu do tego elektrycznego jest tańsze w eksploatacji. Ogrzewanie jest ważną kwestią, dobrze jest o nim pomyśleć już w fazie zamykania domu wówczas koszty instalacji ogrzewania będą niższe.

Kategoria: Domy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. wet room traps concrete tanie wanny wolnostojące

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.