Projekt domu pływającego

16 czerwca 2015 | Tagi: , ,

Projekt domu pływającego Budownictwo wciąż ulega przemianom, obecnie dom można postawić już wszędzie nawet na wodzie. Dawniej biedni mieszkańcy Ameryki, czy Holandii mieszkali na swoich łódkach wraz z całym dobytkiem. Dziś technologia poszła tak do przodu, że na domy na wodzie decydują się zamożni ludzie. Dom taki jest sporych rozmiarów i w zasadzie unosi się na powierzchni wody jest to możliwe, ponieważ zapewniam mu to właściwa konstrukcja. Dolna cześć domu wypełniona jest warstwą betonu, oraz wodoodporną pianką, które unoszą dom na powierzchni. Dom dodatkowo umocowany jest linami do pali, dzięki czemu nie przeszkadza mu nawet zmieniający się poziom wód. Domy na wodzie coraz bardziej przypominają tradycyjne konstrukcje. Znajdziemy w nich wydzielone fragmenty na salon kuchnię czy łazienkę. Można tutaj też podłączyć elektrykę, oraz wodę. Górna cześć domu to zazwyczaj spory taras. Domy takie budowane są bardzo blisko siebie i łączone pomostami, przez co wyglądają niczym wielkie osiedla. Mieszkanie w takim domu nie jest zbytnio uciążliwe, ponieważ domy są ustabilizowane i tylko delikatnie się kołyszą.

Kategoria: Domy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. www.jarzebowskidrzwi.pl

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.