Dom podpiwniczony

26 maja 2015 | Tagi: , ,

Dom podpiwniczony Decydując się na projekt naszego domu musimy brać pod uwagę nie tylko estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność budynku. Zazwyczaj po wybudowaniu domu brakuje nam miejsca na drobiazgi, sprzęty. Dlatego też dobrze jest, aby wcześniej przemyśleć wygląd naszego domu. Jeśli posiadamy sporo gadżetów i cenimy sobie wygodę watro pomyśleć o domu z piwnicą. Na początku będzie to droga inwestycja, ponieważ będzie nas kosztowała dodatkowy strop, jednak z drugiej strony na pewno się nam zwróci. Piwnica może nam w późniejszym czasie posłużyć do przechowywania przetworów, sprzętów, które nie mieszczą się w garażu. Aby piwnica dobrze nam służyła wiele lat musimy pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Kiedy w pomieszczeniach jej brakuje wówczas możemy liczyć się z grzybem oraz pleśnią. Dom podpiwniczony jest dobrym pomysłem, kiedy potrzebujemy dodatkowego metrażu pamiętajmy jednak, że nie na każdej działce piwnicę możemy wybudować. Jeśli teren jest podmokły, wówczas dom z piwnicą nie jest dobrym posunięciem.

Kategoria: Rodzaje domów

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. www.wielkomiejsko.pl

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.