Dom nowoczesny

9 czerwca 2015 | Tagi: , , ,

Dom nowoczesny Trendy, co do wyglądu domu wciąż ulegają zmianą. Dawniej bryła była prosta i minimalistyczna jedynym ozdobnikiem były okna, oraz elewacja. Dziś inwestorzy budują domy zaskakujące pod względem dizajnu. Budynek najczęściej składa się z licznych skosów, ścianek i ciekawych okien. Dziś można stworzyć projekt, o jakim tylko marzymy, umożliwiają to nowoczesne techniki wznoszenia budynku, oraz różnorodność materiału wykończeniowego. Przykładem typowego domu nowoczesnego są domy szklane. W tym wypadku ściany nie są stworzone z cegły czy pustaka tylko bardzo trwałego szkła. Jest ono odporne na działanie czynników atmosferycznych, oraz na urazów mechanicznych. Dom taki wygląda bardzo imponująco tym bardziej, że budowli takich jest stosunkowo nie wiele. Jeśli zdecydujemy się na taki budynek musimy jednak mieć dużą działkę i najlepiej, aby była z dala od miasta. Tylko wówczas osiągniemy maksimum intymności, nie możemy przecież zapomnieć, że przez szklane ściany reszta otoczenia może nas obserwować. Dom szklany to ciekawe rozwiązanie jednak nadal bardzo kosztowne.

Kategoria: Techniki budowy

Dom z dachem płaskim

6 czerwca 2015 | Tagi: , ,

Dom z dachem płaskim Dom z dachem płaskim wszystkim kojarzy się przede wszystkim z dawnymi czasami, dawnego brzydkiego budownictwa, kiedy bryły były proste i mało efektowne. Płaski dach obecnie można spotkać na domach wielorodzinnych lub blokowiskach. Model ten powraca do mody, ponieważ za pomocą płaskiego dachu można stworzyć innowacyjny projekt pięknego budynku. Mówiąc o dachu płaskim mamy na myśli konstrukcje w której kont nachylenia nie przekracza piętnastu stopni. Dawniej dachy takie budowane były, ponieważ brakowało materiałów wykończeniowych i były tańsze od tych kilku spadowych, posiadały jednak wady mianowicie na dachu tym często stała woda i przeciekały. Obecne technologie pozwalają nam na całkowite szaleństwo jeśli chodzi o kształt dachu, co ważne oprócz modernistycznego efektu dachy te są bardzo solidne i wytrzymałe. To czy będziemy mieli dach plaski czy też nie, nie zawsze jednak zależy tylko od nas, decydujący głos w tej sprawie ma wydział architektury. Jeśli nowo powstający budynek nie spełni określonych warunków może mieć ogromne problemy. Bryła znajdująca się w sąsiedztwie innych budynków musi komponować się z sąsiednią budowlą i planami zagospodarowania przestrzennego. Są również pewne rejony w naszym kraju gdzie dachy płaskie się nie spisują, należą do nich przede wszystkim góry, ponieważ tam dochodzi do częstych opadów deszczu oraz śniegu. Warstwy te mogły by zalegać na dachu płaskim i niszczyć go. Poza tymi aspektami budynek z dachem płaskim jest bardzo dobrym rozwiązaniem, po pierwsze jest dużo tańszy do tego spadowego, używamy do konstrukcji mniej materiału wykończeniowego. Po drugie plaski dach daje nam więcej możliwości, nie ma w nim skosów dlatego też możemy lepiej zaaranżować pomieszczenia domu. Takie rozwiązanie dają nam też ogromne oszczędności, prosty dach powoduje, że nie mamy tak dużych strat ciepła w budynku. Zalet jest bardzo wiele niestety musimy pamiętać, że w tym przypadku występują również wady, czyli wymaga od nas dokładnego zaplanowania dachu, jeśli popełnimy jakiś błąd dach będzie przeciekał, stawiamy tutaj na pewno na dobre uszczelnienie. Kolejna kwestia to silny strop, jest to istotne gdyż zbyt słaba konstrukcja mogłaby nie utrzymać ciężaru śniegu zimowa porą. Plaski dach to spora innowacja w budownictwie dzięki niemu dom nabiera całkiem innego wyglądu, staje się bardziej nowoczesny. Jest to też wyjście awaryjne dla posiadaczy małej działki, ponieważ na płaskim dachu możemy wykonać taras lub nawet założyć ogród. Dzięki takim rozwiązaniom nasz dom stanie się bezkonkurencyjny dla tych bardziej tradycyjnych modeli.

Kategoria: Rodzaje domów

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. Zbrojarze MultiProf Stanger to usługi budowlane w Katowicach ! Sprawdź

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.