Dom z płaskim dachem

15 lipca 2015 | Tagi: , , ,

Dom z płaskim dachem Budownictwo wciąż się zmienia, powstają nowoczesne metody stawiania domów, innowacyjne materiały. Wszystko po to, aby budować lepiej i bardziej efektownie. Dziś dom może mieć rożną bryłę, wygląd, kształt wszystko zależy od potrzeb inwestora. Często niektóre rozwiązania budowlane nas zaskakują jak ma to miejsce w przypadku płaskiego dachu, jednak mogą mieć głębszą podstawę. Dachy najlepiej jest budować spadowe wówczas nie mam ryzyka, że woda będzie się na nich gromadziła i dostawała się do domu. Tym czasem wiele domów wbrew wszystkiemu budowanych jest z płaskim zadaszeniem. Kąt takiego dachu nie przekracza piętnastu stopni, więc jest prawie plaski. Decydują się na niego osoby, które oszczędzają na zadaszeniu. Na jego wykonanie wystarczy tylko papa oraz smoła, która połączy kawałki materiałów w solidną całość. Drugim aspektem, którym kierują się inwestorzy wybierający płaski dach jest wielkość działki. Często, kiedy jest ona mała inwestorzy nie zagracają jej dodatkowo, tylko wykonują przestrzeń użytkową na dachu. Na płaskim zadaszeniu może wówczas powstać patio, balkon, czy nawet ogród.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Domy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. www.taniepraniekarcher.pl/czyszczenie-tapicerki.html prawnik pszczyna

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.