Dom inteligentny

11 lipca 2015 | Tagi: , ,

Dom inteligentny Każdy z nas pragnie w swoim domu czuć się dobrze i bezpiecznie. Poza tym, że dom jest naszą przestrzenią życiową musimy o niego dbać i wykonywać szereg prac, aby życie w nim było proste i przyjemne. Już na etapie jego budowy możemy zainstalować pewne pomoce. Elektronika w tym wydatku jest bardzo pomocna, za jej sprawą możemy otwierać rolety bez konieczności ręcznego ich uruchamiania. Możemy nawet nastawić ekspres czy ogrzewanie wszystko po to, aby ułatwić sobie funkcjonowanie w budynku. Dom, który posiada w swym zestawie takie wynalazki nazywamy inteligentnym. Watro sprawę przemyśleć na samym początku, ponieważ instalacje łatwiej montuje się, kiedy dom jest w stanie surowym. Dom taki to duża wygoda, ponieważ elektronika wyręcza nas w wielu kwestiach, ale też i oszczędność. Kiedy nas nie ma możemy kontrolować ciepło w domu, jego zabezpieczenia wszystko, co tylko chcemy. Co ważne systemy takie nie wymagają naszego ciągłego kontrolowania i są bardzo sprawne. Dom inteligentny to marzenie wielu ludzi, ponieważ daje ogromny komfort w mieszkaniu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kategoria: Domy

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. lazienki-szydlowski.pl/baterie.html clavin brytfanna

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.