Dom z bali

12 lipca 2015 | Tagi: , ,

Dom z bali W Polsce najczęściej preferowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o budownictwo jest dom murowany. Do tego celu zakupujemy cegły, pustaki. Nie jest to jednak jedyną dostępną opcją. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się również projekty domów z bali. Domek taki wspaniale komponuje się na tle lasu czy wsi. Jest to ciekawy pomysł pod względem architektury. Największym powodzeniem domy z bali cieszą się w Finlandii i stąd najczęściej trafiają do Polski. Sama budowa takiego domu jest banalna. Inwestor otrzymuje pocięte elementy na działkę i następnie składa je w całość. Do takiej budowy musimy wynająć sprzęt ciężki typu dźwig czy koparkę, ale budowa nie przekracza kilku dni nie jak ma to miejsce w tradycyjnym budownictwie. Co ciekawe dom taki wykonany jest ze specjalnie zabezpieczonego drewna, dzięki czemu może nam służyć przez bardzo wiele lat. Jeśli chodzi o samo wnętrze możemy tutaj wybrać opcje naturalną, gdzie ściany są drewniane lub wygładzić je i otynkować, aby przypominały tradycyjne projekty katalogowe.

Kategoria: Rodzaje domów

Domy z bali

10 lipca 2015 | Tagi: , ,

Domy z bali Domy można wykonać z rożnych materiałów wszystko zależy od tego jakie funkcje ma spełniać dom, oraz gdzie będzie się on znajdował. Domy drewniane pięknie komponują się na tle lasu lub działki na której jest ogromny ogród. Jest miejsce gdzie domy z drewna to podstawa jeśli chodzi o budownictwo, ponieważ większość terenu porastają liczne lasy, miejscem takim jest Finlandia. Co ważne drewno występujące na tym kontynencie jest lepszej jakości od tego polskiego, wpływ na to ma klimat panujący w Finlandii. Miejsce to jest dość zimne dlatego też rośliny rosną wolniej, wpływa to również na grubość oraz solidność drzewa. Kiedy już drzewo ma odpowiednią wysokość wtedy ścina się je i następnie suszy. Po zakończeniu suszenia musi być naturalnie impregnowane, dzięki takiemu zabezpieczeniu budulec odporny jest na ogień czy wilgotność. Bale drewna są dość przyjemnym materiałem budulcowym, ponieważ stawianie z nich domu przypomina zabawę klockami lego. Z pośród bali mamy do wyboru dwa kształty, może być to kwadrat lub okrąg wszystko zależy od inwestora. Jeśli nic nas nie zadowoli fińskie firmy proponują wykonanie zamówienia specjalnego kształtu. Kiedy już formalności są dopięte wówczas w fabryce drewno zostaje pocięte na specjalne elementy i dobrze zabezpieczone po wykonaniu tej pracy całość jedzie na budowę. Co istotne składanie takich bali może wykonać tylko specjalistyczna firma, ponieważ cały projekt jest zbiorem ogromnej ilości elementów. Z bali można wyciąć nie tylko ściany domu ale także sufity, taras czy okna. Wiele osób sądzi, że dom z belek nie jest energooszczędny, ponieważ ciepło z niego ucieka, jest to błąd ponieważ dom taki tj. jego ściany wewnętrzne mogą być docieplone, nie ma z tym żadnego problemu. Nie stosuje się zewnętrznego docieplania, ponieważ zniszczona byłaby naturalna piękność oraz innowacyjność budowy. W konstrukcjach tych zachwyca właśnie swym wyglądem gruba belka. Oprócz ocieplenia również wszelkie instalacje poprowadzone są między drewnem i dokładnie schowane. Domy w stylu fińskim posiadają wiele zalet wśród nich warto jest wspomnieć o ciekawej konstrukcji, dodatkowo domy takie mogą być malowane na dowolny kolor. Dom z bali jest bardzo energooszczędny, ponieważ drewno wolno się nagrzewa, a co ważne nie oddaje ciepła. Kolejną ważną zaletą jest fakt, Że drewno absorbuje dźwięki czyli możemy cieszyć się ciszą i spokojem w mieszkanku. Drewno jest bardzo dobrym materiałem jeśli chodzi o budownictwo, ponieważ przy jego pomocy możemy stworzyć dowolne bryły, zdobienia i przy tym zaoszczędzić na materiałach wykończeniowych.

Kategoria: Rodzaje domów

  • Kategorie

  • Portal

    • Dom jest miejscem wyjątkowym, w którym spędzamy sporo czasu wolnego, ale też i wypoczywamy. Wybierając projekt należy zastanowić się jak dom ma wyglądać i oczywiście jakie funkcje ma do spełnienia. Wielu inwestorom oprócz bryły budynku chodzi jeszcze o usytuowanie obiektu. Miejski zgiełk determinuje wielu ludzi do szukania miejsca na osiedlenie się na obrzeżach, lub całkowicie na łonie natury. Ci którzy lubią sielankę, czyli spokój i cisze powinni zdecydować się na działkę w pobliżu lasu. Miejsce takie ma swoje wady i zalety. Do zalet zaliczamy piękne krajobrazy, ciszę oraz spokój, wadą jest jedynie często dojazd, ponieważ tereny takie znajdują się w dużym oddaleniu od aglomeracji miejskich. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie domu w pobliżu lasu musimy dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, na początek udajemy się do gminy i tam dowiadujemy się czy dana działka jest ujęta w palnie zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, możemy śmiało się o nią pokusić, gorzej natomiast jeśli w planach nie widnieje, wówczas rozpoczyna się długa droga. www.infekcjeintymne.edu.pl/zlamanie-szczelinowate-kosci-pietowej-bez-przemieszczenia/

      Musimy wystąpić z prośbą o zmianę planów, jest to jednak długi proces i kosztowny, zazwyczaj wszelkie formalności i koszty są po stronie inwestora, więc musimy mieć tego świadomość. Kolejnym czynnikiem, który może nam pokrzyżować plany jest brak zgody ze strony innych sąsiadów, lub oznakowanie działki, jeśli widnieje na niej symbol L s oznacza on, że na terenie tym nie można nic wybudować, ponieważ jest to teren chroniony. W takim wypadku staramy się o częściowe wylesienie, czyli pozwolenie na wycięcie kilku arów drzew i wybieramy projekt domu mieszkalnego. Wygląd domu jaki chcemy wybudować zależy naturalnie od naszych gustów, musimy pamiętać jednak, że przy jego wykonaniu nie zbędne jest trzymanie się kilku wytycznych, mianowicie materiały użyte do budowy w tym dach nie mogą być drewniane, dodatkowo wszystko musi być zabezpieczone przed ewentualnym pożarem. Jeśli jesteśmy właścicielami lasu sosnowego wtedy musimy wyciąć go na tyle aby nie zagrażały domostwu w czasie burzy, ponieważ drzewa te są bardzo delikatne i podatne na łamanie się. Kolejnym kryterium do spełnienia jest dobre ogrodzenie, musi być tak wykonanie aby powstrzymało zwierzęta leśne przed wtargnięciem na posesję. Dom w lesie to cisza i sielanka, ale do pewnego momentu, ponieważ wieczorem możemy spodziewać się większej ilości drażniących nas owadów, spowodowane jest to terenem na którym mamy nasz dom. Decydując się na zamieszkanie w pobliżu lasu musimy dokładnie przemyśleć kilka kwestii.